Yaskawa ile Bayilik Sözleşmesi İmzaladık


Yaskawa Electric, merkezi Kitakyushu, Japonya’da bulunan ve AC sürücü teknolojisi, endüstriyel otomasyon ve robot alanlarında dünyanın lider üreticilerinden birisidir. 1915’te kurulan şirket inovatif yönüyle her zaman makinaların ve endüstriyel sistemlerin üretkenliğini ve verimliliğini optimize etmeye çabalayarak bu sektörlerde öncü olmuştur.

Yaskawa, AC Sürücüleri, Servo Motor ve Sürücüleri, Makina Kontrol Üniteleri, PLC' leri ve HMI' larının yanısıra müşteriye özel sürücü ve kontrol sistemleri ile pazardaki değerlerini yıllardır kanıtlamaktadır.


Esnek otomasyon çözümlerindeki deneyimi ile sayısız endüstri kolu ve pek çok farklı alandaki uygulamalardan edindiği uzmanlık, sistem çözümleri geliştirmeye yönelik yetkin bir ortak haline getirmektedir. Yaskawa'nın geniş ürün portföyü, müşterilerin tek bir kaynaktan kontrolör ürünleri ve güçlü sistemleri elde etmelerini sağlar.

2013 yılından itibaren Yaskawa Turkey Elektrik Ticaret Limited Şirketi unvanı ile İstanbul Genel Merkezi'nde, Sürücü, Hareket Kontrol Sistemleri ve Endüstriyel Robot Çözümleri ile endüstriyel otomasyon alanında satış, uygulama, eğitim, servis ve bakım bölümleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Anotek Elektrik A.Ş. ve Yaskawa Turkey Elektrik Tic. Ltd. Şti. arasında 2022 yılından geçerli olmak üzere bayilik sözleşmesi imzalanmıştır.

Bu kapsamda Anotek Elektrik A.Ş. Yaskawa’nın DMC (Drive, Motion and Control) ürün gruplarının yetkili Ege Bölge Distribütörü olarak satış ve teknik destek faaliyetlerine devam etmektedir.