GA700

GA700, endüstriyel uygulamalar için yeni çok yönlü Yaskawa AC sürücüdür. Mükemmel esneklik, küçük boyutlar ve yerleşik özellikler neredeyse her uygulamaya zahmetsiz entegrasyon sağlar. İster bir kontrol kabinine veya duvara, temiz veya ağır koşullara sahip bir ortama yerleştirilsin GA700'ün esnek tasarımı, farklı ortam koşulları altında güvenilir bir çalışma olanağı sağlar.

Başlatma Sihirbazı, veri günlüğü, DriveWizard Mobile uygulaması ve daha pek çok şey gibi akıllı araçlar, kurulum ve sorun giderme sırasında zaman kazanmak için yardımcı olur. DriveWizard Mobile kullanılarak GA700, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca ayarlanabilir, kontrol edilebilir ve izlenebilir. YASKAWA Drive Cloud ile bağlanan DriveWizard Mobile, en yeni ürün kılavuzlarına ve sürücü verilerinize her yerden ve her zaman hızlı erişim olanağı sağlar.

Dahili çift kanallı STO (güvenli tork kapatma), devre ve EDM sinyali (elektronik cihaz monitörü) ile GA700, daha yüksek emniyet seviyeleri gerektiğinde bile acil durdurma işlevlerinin makinelere kolayca entegrasyonu için doğru araçları sağlar.

Esnek motor kontrolü, güçlü ve genişletilebilir işlevsellik ve 630 kW'a kadar geniş bir güç aralığıyla GA700, basit taşıma, presler ve benzeri uygulamalardan, ağa bağlı birçok sürücü bulunan veya daha yüksek güvenlik seviyeleri için talep edilen karmaşık sistemlere kadar birçok görev için tercih edilen sürücüdür. Ayar gerektirmeyen vektör kontrolü, rehberli yapılandırmalı dokunmatik tuş takımı ve akıllı telefon ve tablet uygulaması olan DriveWizard Mobile gibi yenilikçi özelliklere sahip olan sağlam, güçlü ve esnek tasarımıyla aynı derecede etkileyicidir. Bütün bunları modern güvenlik özellikleri ve çeşitli çevre çözümleriyle birleştirdiğinizde; değişken hız gereksinimleriniz için GA700'den başka bir ürüne bakmanız gerekmeyecektir.

Zahmetsiz Ağ Entegrasyonu

GA700 sürücüler, çeşitli fabrika otomasyon ağlarına uyum sağlayacak şekilde tüm büyük endüstriyel haberleşme türlerini ve bağlantı topolojilerini (ring, yıldız, radyal vb.) destekler. Mevcut dahili protokoller ve/veya özel haberleşme seçenekleri aracılığıyla bir üst seviye kontrolöre veya PLC'ye bağlanırken kablo bağlantılarını azaltın.

Beş adede kadar GA700 sürücüye yalnızca bir endüstriyel haberleşme opsiyon kartı üzerinden erişilebilir, böylece kablo bağlantısı azaltılarak maliyet açısından verimli bir çözüm sağlanır.

GA700'ü dahili 24 Vdc kontrol güç girişi üzerinden beslerken ağ haberleşmesi, şebeke kesintisi sırasında bile muhafaza edilebilir; böylece, enerji tekrar sağlandığında sürekli izleme ve daha hızlı başlatma olanağı sağlar.

Hepsi İçin Tek Sürücü

GA700, asenkron, sabit mıknatıs ve senkron relüktans motorlarını hassas bir şekilde kontrol eder ve tek bir sürücüyle çeşitli uygulamaları çalıştırmak için çok yönlülük sağlar. Karmaşık motor kurulumları artık geride kalmıştır. Yeni EZ vektör moduyla GA700, bu motor tiplerini kapsamlı ayar yapmadan çalıştırabilir.

EZ vektör ile ayar gerektirmez

Açık/kapalı çevrim hız veya tork kontrolü/senkron relüktans motorları Asenkron/sabit mıknatıslı motorlar

590 Hz maksimum çıkış frekansı

Enkodersiz sıfır hızla sabitleme

Otomatik enerji verimliliği optimizasyon işlevi

Maksimum Verimlilik

Dişliler, valfler veya amortisörlerin yerine motor hız kontrolü sunan GA700, çeşitli uygulamalarda büyük bir enerji tasarrufu potansiyelini açığa çıkarır. Ek olarak, her hız ve yük durumu için motor verimliliğini otomatik olarak optimum hale getirir ve böylece genel kayıpları en aza indirir. GA700, uygulamanızı maksimum verimlilikle çalıştırarak enerji maliyetini düşürür.

Hızlı Ve Kolay Kurulum

GA700, kullanımı kolay olarak tasarlanmış bir tuş takımı ve dokunmatik kullanıcı arayüzü ile kullanıcı dostu bir programlama deneyimi sağlar. Kendi kendini yönlendiren gezinme menüleri ve başlangıç sihirbazları, programlama ve kurulumu her zamankinden daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Kılavuz yok mu? Sorun değil. DriveWizard Mobile ile GA700, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca yönetilebilir ve kontrol edilebilir. Sorun giderme yardımı da dahil olmak üzere parametre ve hata kodu açıklamaları entegre edilmiştir.

Mobil cihaz bağlantısı, dahili USB portu veya Bluetooth® özellikli LCD tuş takımı opsiyonuyla kablosuz iletişim yoluyla sağlanabilir.

Güçlü Konfigürasyon Araçları

DriveWizard® bir çevrimdışı/çevrimiçi parametre ve sürücü yapılandırma aracıdır. Kullanımı kolay olan bu araç, parametre düzenleme, saklama ve dosya karşılaştırmasının yanı sıra yüksek kalitede osiloskop fonksiyonu özelliğine sahip çevrimiçi trend oluşturma ile kurulum, bakım ve sorun giderme için kullanılır.

GA700, enerji verilmeden programlanabilir. Bilgisayarınızın USB portuna takarak programlamaya başlayın ve devreye alma işlemlerinin kolaylığının keyfini çıkarın.

GA700, DriveWorksEZ® ile programlama deneyimini daha da geliştirir. DriveWorksEZ®, PLC veya diğer ek kontrolörler gibi harici kontrolörlerin maliyeti olmadan sürücüyü, çeşitli makine ve uygulama gereksinimlerini karşılayacak şekilde özelleştirebilen programlanabilir fonksiyonlar eklemek için simge tabanlı, sürükle ve bırak grafik ortamı sunar.

Kolay Kurulum Ve İzleme

DriveWizard Mobile kullanılarak GA700, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca ayarlanabilir, kontrol edilebilir ve izlenebilir. YASKAWA Drive Cloud ile bağlanan DriveWizard Mobile, en yeni ürün kılavuzlarına ve sürücü verilerinize her yerden ve her zaman hızlı erişim olanağı sağlar.

DriveWizard® Mobile, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi GA700 sürücüleriniz için bir kontrol merkezine dönüştürür. Sadece parametre ayarları ve sürücü kontrolüne olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sürücü verilerinizi yerel olarak akıllı cihazınızda veya YASKAWA Drive Cloud'da yedekler. DriveWizard® Mobile ile, GA700 sürücülerinizin parametre ayarı ve sorun gidermeyle ilgili tüm bilgileri, ihtiyaç duyduğunuzda cebinizdedir. DriveWizard Mobile uygulamasıyla sürücünün QR kodunun taranması, sürücü bilgileri ve durumuna kolay erişim olanağı sağlar.