Endüstri 4.0 & Robot Yatırımları Zirvesi


4-6 Ekim 2022 Tarihleri arasında düzenlenen Endüstri 4.0 & Robot Yatırımları Zirvesine Anotek Elektrik ailesi olarak katılım sağladık.

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi sadece robotik çözümlere ve Endüstri 4.0 uygulamalarına yönelik bir zirvedir. Türkiye’de ve dünyada farklı sektörlerde hangi robot yatırımlarının yapılması, mevcut robot sayısının artırılması ve bu yatırımlarla artırılan verimlilik büyük öneme sahiptir.

Robot yatırımlarının geri dönüş süresi (Return on Investment) doğru seçilecek olan markalarla bir hayli kısalmış ve yatırımcılar için cazip hale gelmiştir. Robot denilince ilk akla gelen ve mekatronik kavramının mucidi, Ege Bölge Satış Partneri olduğumuz Yaskawa Türkiye standı fuar kapsamında ziyaret edilmiş ve Yaskawa robotları daha yakından incelenmiştir.


Robot sistemlerinin olası risklere karşı korunması ve emniyetinin sağlanması noktasında Pilz her zaman öncü bir firma olmuştur.

Emniyet tedbirlerinin EN ISO 10218-1,2 standartlarına uygun olarak alınması, bu kapsamda kullanılacak olan ışık perdesi, alan tarayıcılar, emniyetli radarlar, manyetik/mekanik kapı switchleri gibi konvansiyonel emniyet fonksiyonları çok önemlidir.

Bu kapsamda fuara katılım sağlayan ve Yetkili Satış Partneri olduğumuz Pilz Türkiye standı da ziyaret edilmiştir